Transport zwłok Bielsko-Biała

Specjalizujemy się w świadczeniu kompleksowych usług pogrzebowych, w tym również transportu zwłok w Bielsku-Białej i okolicach. Oferujemy całodobowy odbiór ciała zmarłego z domu lub szpitala i przewiezienie go do chłodni, gdzie będzie oczekiwać na ostatnią podróż…

Ponadto zapewniamy transport trumny z ciałem oraz urny z prochami na ceremonię pogrzebową. Zapewniamy także przewóz zmarłego między miastami czy do krematorium. Nasze usługi obejmują również transport uczestników pogrzebu w Bielsku-Białej, a także na większe odległości.

Transport zmarłego a przepisy prawne

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w naszym kraju, transport zmarłego może odbywać się tylko specjalnie do tego przeznaczonym pojazdem, tzw. karawanem pogrzebowym, który musi być odpowiednio oznaczony. Nasze samochody są w pełni przystosowane do przewozu zwłok. Warto mieć na uwadze fakt, że w tego typu pojazdach nie dopuszcza się transportu bliskich osoby zmarłej. Jedyny pasażer może znajdować się na miejscu obok kierowcy w kabinie, która oddzielona jest od części samochodu z trumną. Wyposażenie wnętrza karawanu musi umożliwiać przeprowadzanie dokładnej dezynfekcji. Samochód do przewozu zwłok powinien również posiadać system zabezpieczeń, które zapobiegną przesuwaniu się trumny lub urny podczas jazdy.